Ověření plátce DPH

Ověření plátce DPH

Vyhněte se riziku a neobchodujte s nespolehlivým plátcem DPH. Zjištění, zda je váš obchodní partner spolehlivým plátcem je velice snadné.

Za nespolehlivého plátce DPH je považován takový plátce DPH, který nezaplatí DPH. Pokud pak od tohoto plátce nakoupíte zboží nebo služby, vystavujete se riziku, že po vás bude finanční úřad požadovat doplacení DPH.

Doporučujeme přehledný ekonomický software Money S3, jenž vám usnadní ověřování spolehlivých plátců DPH!

Cloudová služba iDoklad vám umožní vést přehledně účetnictví online!

Ověření plátce DPH

Od 1. ledna letošního roku je v platnosti technická novela č.502/2012 Sb. Její účinnost byla sice původně odložena na 1.4.2013, ale to je již minulost a tak je nyní "nutnost" ověření plátce DPH. Pokud si totiž svého obchodního partnera(pokud jde o plátce DPH) neověříte a on nezaplatí DPH, vy za onu daň z přidané hodnoty ručíte.

Ověřte si plátce DPH online

Odebíráte zboží nebo služby od nového obchodního partnera a máte obavy, že jde o nespolehlivého plátce? Na těchto stránkách je k dispozici možnost online ověření. Stačí znát nebo pomocí těchto stránek zjistit IČ nebo DIČ vašeho obchodního partnera a zbytek už je hračka. Návod najdete v sekci online ověření plátce DPH.

Podejte si žádost o ověření plátce DPH

Nemáte čas nebo nerozumíte systému ověřování spolehlivosti plátců? Podejte si žádost o ověření plátce DPH a na váš e-mail vám bude odesláno vyhodnocení spolehlivosti plátce dle zaslaného IČ/DIČ v nejkratším možném termínu. Tato funkce je zdarma.

TEMPLATE DESIGN BY DOWNLOAD WEBSITE TEMPLATES. Zásady ochrany osobních údajů.