Ověření plátce DPH

Ověření plátce DPH

Vyhněte se riziku a neobchodujte s nespolehlivým plátcem DPH. Zjištění, zda je váš obchodní partner spolehlivým plátcem je velice snadné.

Za nespolehlivého plátce DPH je považován takový plátce DPH, který nezaplatí DPH. Pokud pak od tohoto plátce nakoupíte zboží nebo služby, vystavujete se riziku, že po vás bude finanční úřad požadovat doplacení DPH.

Doporučujeme přehledný ekonomický software Money S3, jenž vám usnadní ověřování spolehlivých plátců DPH!

Cloudová služba iDoklad vám umožní vést přehledně účetnictví online!

Online ověření plátce DPH

Odebíráte zboží nebo služby od nového obchodního partnera a máte obavy, že jde o nespolehlivého plátce? Na těchto stránkách je k dispozici možnost online ověření. Stačí znát nebo pomocí těchto stránek zjistit IČ nebo DIČ vašeho obchodního partnera a zbytek už je hračka.

Jednou z možností, je využít stránek http://adisreg.mfcr.cz/adistc/DphReg?ZPRAC=FDPHI1&poc_dic=1. Stačí přitom znát pouze DIČ svého obchodního partnera. To můžete zjistit například z faktury za zakoupené zboží či služby, ale také(a je to i jistější a rychlejší varianta pro zjištění spolehlivosti plátce) ze stránek aplikace ARES. V aplikaci ARES stačí zadat název firmy nebo jiné firmu identifikující údaje a aplikace vám nabídne možnosti, které zadaným údajům odpovídají. Mezi těmito možnostmi by měl být váš obchodní partner k nalezení. V pravé části by pak měl být k dispozici odkaz "DPH". Pokud na tento odkaz kliknete, zjistíte jeho DIČ a zda je aktuální. Zároveň uvidíte, zda je o spolehlivého nebo nespolehlivého plátce. Při zjišťování DIČ může posloužit také informace, že u firem(právnických osob) je DIČ číselně shodné s IČ, vyjímečně je tvořeno vlastním číslem plátce a u fyzických osob je DIČ číselně shodné s rodným číslem nebo je opět vyjímečně tvořeno vlastním číslem plátce. Vlastní číslo plátce je jednoznačné v ČR.

TEMPLATE DESIGN BY DOWNLOAD WEBSITE TEMPLATES. Zásady ochrany osobních údajů.